كدخبر: 13013 تاريخ : ۷ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۲ نسخه چاپي ارسال به دوستان

بعد از تغییر نماینده فیل بعضی ها یاد هندوستان می کند

No categories

صومعه سرانیوز: یکی از مهم ترین مشکلات ما  “البته بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی” رسیدن به بعضی آزادی های بدون حساب و کتاب و به تبع آن در هم ریختن مرزها، به ویژه در عرصه ی مطبوعات و رسانه بوده است.


در پاسخ به یادداشت ۱۳مهر ماه سال ۱۳۹۱ وبلاگ و سایت ها مطرح شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

قلم که روزگاری حرمت و قداستی داشت بعد از انقلاب و بعضا دست کسانی قرار گرفته که غالبا اهلیتش را ندارند. غرض ورزی ها، خوش رقصی ها و خود شیرینی ها انگیزه ای برای نوشتن شده است.

نماینده که عوض می شود و بحث جابه جایی مدیریت ها که پیش می آید، فیل بعضی ها یاد هندوستان می کند و هرکس برای مطرح کردن خود تخطئه ی دیگران قلم به دست می گیرد و به گریبان مدیری می چسبد؛ یعنی ماهم بله !

سایت سومانیوز روز دوشنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۱ مبادرت به درج مصاحبه ای با آقای حمید منصوری رئیس فرهیخته و کار کشته ی پیام نور نمود که در آن مصاحبه آقای منصوری به عنوان گلایه از پاره ای بی مهری ها اظهار خستگی کرده بودند.

پنجشنبه ۱۳ مهر ماه فردی که ظاهرا کارمند دفتری یکی از دانشکده ها هستند، طی یادداشتی به ایشان آمده و با نشری بسیار ناشیانه ، تلاش کردند مصاحبه ی آقای منصوری را بخ مسائل انتخاباتی مربوط کنند… حالا چرا؟ خدا می داند.

با توجه به شناختی که از آقای منصوری وجود دارد، ضرورتی ایجاد شد تا دو نکته بعرض این قلم به دست محترم برسد:
۱. بر عکس تصور ایشان منصوری در ردیف مدیرانی است که هیچ وابستگی به پست و مقام نداشته و با اصرار و پافشاری دوستان وارد عرصه ی مدیریت شده است.
سلامت نفس، شایستگی های مدیریتی و اخلاقی، پاکی و تعهد، وجدان کاری و خلاصه تمامی خصلت های پسندیده ای که لازمه ی یک مدیر خوب است در ایشان وجود دارد.
بهتر است نویسنده ی محترم این یادداشت، سری به دانشگاه پیام نور بزنند تا از نزدیک شاهد تحولات و اصلاحاتی باشد که در زمان مدیریت ایشان در دانشگاه پیام نور صومعه سرا صورت گرفته.

۲. کسی که قلم به دست می گیرد و مقاله می نویسد، دست کم باید به مقدمات جمله بندی و نویسندگی وقوف داشته باشد. این دوست محترم! در مقاله های خود چهار پنج غلط مضحک نگارشی دارد، که نشان می دهد از بدیهی ترین نکات نگارشی بی خبر است؛ آوردن دو حرف نشانه برای یک مفعول و . . . . . نشان می دهد که اولین بار است قلم به دست گرفته اند. حالا چرا و با چه منظوری؟ خدا می داند!

در خاتمه امید است عزیزان مسائل جناحی و سیاسی را به رسانه ها نکشانند ت لااقل قداست “قلم” محفوظ بماند.

دیدگاه‌‌های شما
 • آقای میرقاسم زاده این نظر برای بنده که مقاله “تغیییر مدیریت شهرستان آری یا نه ؟” را نوشته ام ارسال شده است .قضاوت با شما
  پنجشنبه ۷ دی۱۳۹۱ ساعت: ۱۹:۴۲ توسط:لال شو
  میدونی نفع زیادی به من میرسه از نماینده ها … نکن زیاد دیدی پیدات کردم میخوای ناجور باهات طی کنم تا خوب منو بشناسی؟

 • عددی نیستی تاازهرسرگینی قبا بدوزی

 • با سلام در پاسخ به مطالب منتشر شده شما آقای محمدی پاسخی ارائه نمودند که با خواندن آن جوابیه وبا شناختی که از ایشان داشتم نتوانستن ساکت بنشینم هرچند کوتاه برایشان نوشتم و برای شما هم مینویسم باشد که خداوند …
  خواستم جوابی به بند بند فرمایشات شما (آقای محمدی)داده باشم شاید کوتاه اما…:
  اول آنکه اشاره به مومن نموده اید و آنکه “عذرخواهی کردن برای مومن …” پیشنهاد میکنم برادر مسلمان زاده ام بروید ونشانه های مومن را مطالعه کنیدشاید در شما یافت شودواگر نشد بدانید ریا با مومن جمع نخواهد شد و آنکه بگویی مومنی خود ریاست که هست…
  بعد فرمودید:”بعنوان فردی که کار سیاسی کرده ام …”سابقه ی سیاسی شما به کجا میرسد؟امید است نگران نشوید اگر کسی روزی بگوید نشستن در مغازه و تیشه به ریشه ی دیگران زدن کار سیاسی نیست و امیدوارم به خود نگیرید.
  بعد فرمودید:”همینکه نماینده تغییر میکند…”
  آری شما در کار خود مصمم تر شده اید چون در تمام سالهای نه چندان پربار زندگی خود به دنبال همیین موقعیت بودید تا مصمم و پر امید به دنبال پستی و… باشید.
  چه جالب فرمودید “نان به نرخ روز خور”مطمئنم واژه ای زیباتراز این که بتوان به شما نسبت داد نمیتوان یافت.
  فوق لیسانس هم زمانی گفتن داشت که فقر فرهنگی و تحصیلی بر جهان حاکمیت میکرد به اطراف خود بنگرید فقط موبایل میبینید و مدرک.
  رفتن به قلیانسرا و قلیانسراها را تایید نمیکنم ولی باید دوستی داشت تا با آن به قلیانسرا رفت،دوستان شما که گیلانی نیستند وهمانند شما در رفاقت بی مثال پس نگویید وقت رفتن ندارید،بگویید یار رفتن نیست پس مینشینیم و مینویسیم و باز هم تیشه به ریشه انسانیت میزنیم.
  چون میشناسمت مینویسم : حیف و صد حیف که جوانانی مثل شما عروسکی در دستان پلید دشمنان انسانیت شده اند.
  این چند خط را برایتان میفرستم تا پاسخی باشد بر پاسخ کسانی که واقعاً فیل شان یاد …. کرده است و چه بدبخت هستیم که سکان هدایت کشتی فرهنگ شهرستان به چنین افرادی یشنهاد شده است.

 • Switch to our mobile site